Lørdag 3. januar går Nyttårskonserten 2026 av stabelen i Drammens teater. Årets nyttårssolist er den superdyktige mezzosopranen Sunniva Fevang fra Lier.
Sunniva Fevang er en norsk mezzosopran bosatt i Oslo. Våren 2024 fullførte hun sine studier ved Operaakademiet i København. Hun har også studert ved Barratt Due Musikkinstitutt i Oslo og Det Kongelige Danske Musikkonservatorium i København.
Sesongen 2025/26 debuterer hun ved Den Norske Opera & Ballett som både 3. skognymfe i Rusalka og som 2. dame i Tryllefløyten på operaens hovedscene. I juni 2026 kommer hun dessuten tilbake til DNO&B som Bianca i The Rape of Lucretia, på operaens scene 2, med sangere fra operastudioet WOYS.
Som konsertsanger har Sunniva framført verker som Mozarts Requiem, Messe i h-moll (J. S. Bach), Juleoratoriet (J. S. Bach), Messias (G. F. Händel) og Te Deum(Charpentier), samt arbeidet med orkestre som Finish Baroque Orchestra, Nivalis Barokk og Barokkanerne.
Sunniva er også en ettertraktet ensemblesanger. Hun synger jevnlig med Det Norske Solistkor og har erfaring fra ensembler som Bragernes Kirkes Solistensemble og Det Norske Damekor. Fra 2020-2022 var Sunniva én av 12 utvalgte sangere til Det Norske Solistkoret UNG.
Vi gleder oss til å høre Sunniva som solist på Nyttårskonserten 3. januar 2026!